Pestovanie

Vlastné pestovanie Rumančeka

Milí čitatelia, dovoľte aby som Vám stručne predstavila proces vlastného pestovania Rumančeka u nás v Herbexe a následne jeho liečivé účinky, kvôli ktorým ho máme tak radi…

…Rumanček pravý pestujeme od roku 2019 na ploche 5 hektárov. Každý rok koncom Septembra vysievame na pripravenú pôdu Rumanček pravý, ktorý počas jesene a zimy rastie a na jar, väčšinou v Máji, je už plne zakvitnutý a vhodný na zber. Z Rumančeka zbierame pomocou špeciálneho zberača iba kvet, pretože tento obsahuje najviac silíc – účinných látok. Hneď po zbere Rumanček odvážame na vysušenie do sušiarne a keď je dostatočne usušený, putuje do špeciálneho stroja – odstopkovača – kde je zbavený stopiek alebo lístkov materskej rastliny. Po odstopkovaní sa Rumančeku v našom laboratóriu odmeria obsah silíc  a spraví sa mikrobiológia a v prípade potreby sa zasanuje. Potom už máme finálnu surovinu, ktorú ešte v prípade porciovaného čaju porežeme na menšie kusy a v prípade sypaného čaju, je po odstopkovaní už pripravená na zabalenie.

Liečivé účinky Rumančeka pravého: Pôsobí protizápalovo na kožu, sliznice, pri žalúdočných a črevných ťažkostiach ale aj proti kŕčom a nadúvaniu v detskej terapii. Externe sa používa pri liečbe rán, kožných ochorení, popálenín a rôznych zápalov slizníc ako kloktadlo, obklad, kúpeľ, výplach, tinktúra (liecive.herba.sk).

VIDEO z Pestovania Rumančeka pravého

HERBEX čaje z Rumančeka pravého:

Sypaný Rumanček čaj

Porciovaný Rumanček čaj

BIO Rumanček čaj

Pridaj komentár